Szanowni Państwo !!!

 


 

Drodzy winomaniacy, w dniu 17 lutego 2012 roku Galeria Win i Alkoholi zorganizowała spotkanie degustacyjne pod tytułem:

" Zamykamy skalę w winie! Czyli syrah/shiraz w pełnej odsłonie".  Była to kolacja z winami z jednego szczepu, ale starannie wybranymi z każdego znaczącego regionu winiarskiego na Świecie! Gościliśmy  w Restauracji Ulice Miasta która przy naszej pomocy zadbała  o małe menu stosowne do tego charakterystycznego szczepu, Czarny i biały pieprz, ciemna czekolada, fiołki, wiśnie, zioła, lukrecja to jedne z licznych aromatów z jakimi przyszło  się zmierzyć pijąc wybrane wina.

Wina zaprezentowane na  degustacji:

- Francja- E.Guigal - Hermitage Rouge

- Nowa Zelandia - Kai Schubert - Syrah

- Australia - Ben Glaetzer - Bishop

- RPA - De Trafford - Blueprint Shiraz

- Hiszpania - Marques de Grinon Syrah

- Węgry- Eger - Grof Buttler Syrah

- Węgry- Eger - Grof Buttler Phantom

Menu:

Carpaccio z polędwicy wołowej z kaparami, suszonymi pomidorami z tartym parmezanem w oliwie truflowej na świeżej rukoli - talerz wędlin (szynka serrano, kiełbasa Chorizo vela extra, salami w pieprzu) - Carpaccio z piersi kaczej marynowanej uprzednio w pieprzu podanej w sosie malinowym, podane na świeżej rukoli z orzeszkami pini - bagietki z pieca - danie na ciepło: Pepper stek z opiekanymi ziemniakami i grillowanymi warzywami.

Podziękowania:

Dla Sławka Hapaka za prowadzenie degustacji

Dla Wojtka Henszela za obecność i opowiedzenie o dwóch winach które były testowane i które Wojtek importuje do Polski

Dla wszystkich winomaniaków którzy uczestniczyli w kolacji

Podsumowując tak mocno obsadzoną degustację nie wypadało by opisać komentarzy zaproszonych gości. Niekwestionowanym liderem został Hermitage, mocne oceny zebrał Phantom oraz ku zaskoczeniu wszystkich znakomicie zaprezentowała się Nowa Zelandia od Kai Schuberta o której opowiadał Wojtek.

 


Krystian Okoniewski

 

 


projekt i wykonanie: synermedia.pl